2021-01-20     Fabioli, Miły, Sebastiana    
Strona główna -> Wydarzenia -> 2011/2012

29 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2011/2012, które poprzedzone zostało mszą świętą z błogosławieństwem na rozpoczynające się wakacje. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, pani dyrektor Beata Marek serdecznie powitała zebranych i krótko podsumowała mijający rok szkolny.


Wakacje zbliżają się dużymi krokami. Na ten czas zabaw, wyjazdów, wypoczynku wszyscy czekamy z niecierpliwością. Apel połączony z inscenizacją pierwszoklasistów pt.: "Bezpiecznie na wakacjach" miał na celu przypomnieć uczniom o zachowaniu bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.


Kl. II i III w dniu 25 czerwca ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej. Przed wakacjami ważne jest, aby umieć wezwać pomoc, prawidłowo zachować się w sytuacji trudnej oraz dokonać resuscytacji krążeniowo-oddechowej.


Już po raz piąty w niedzielę - 10 czerwca odbył się przy naszej szkole festyn rodzinny pod hasłem "Z rodziną i szkołą bawimy się wesoło!". W przygotowanie tej imprezy zaangażowani byli nauczyciele, uczniowie, Rada Rodziców, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Nad całością czuwała pani dyrektor.


8 czerwca trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią ubrani w biało-czerwone stroje przemaszerowali w czasie długiej przerwy jako mali kibice. Poźniej rozegrali mecz (chłopcy i dziewczęta) otwierając szkolne Euro 2012.


Od czterech lat uczniowie uczestniczą w cyklu zajęć pt.: "Poznajemy państwa Unii Europejskiej" organizowanych przez panią Bożenę Pierwołę. Uczniowie "zwiedzili" już Słowację, Niemcy i Anglię. Tym razem podczas wtorkowego spotkania pierwszoklasiści i aktorzy z koła teatralnego przedstawili program z prezentacją multimedialną zatytułowany "Wspólna Europa - Francja".


W ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych pod hasłem "Na ratunek", 18 maja uczniowie kl. I wzięli udział w spotkaniu z pielęgniarką - panią Katarzyną Groń pracującą w Ośrodku Zdrowia w Maniowach.


Dnia 8 maja kl. V przedstawiła akademię z okazji 221 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Oprócz przekazania informacji historycznych uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne oraz recytowali wiersze poświęcone Ojczyźnie.


Imprezę szkolną "Dzień Ziemi" w dniu 27 kwietnia przygotowało szkolne koło przyrodnicze pod kierunkiem opiekunki pani A. Fryc Klag. Do występów włączyli się uczniowie klas I - III. Program zaprezentowany przez dzieci zawierał wartościowe treści proekologiczne dotyczące szczególnie ochrony środowiska przyrodniczego i segregacji śmieci. Nasi uczniowie obejrzeli również film z cyklu "Było sobie życie" - "Recykling".


W ramach światowej akcji promującej walkę z hałasem, w dniu 25 kwietnia pani pedagog przeprowadziła w kl. IV - VI pogadanki nt szkodliwości hałasu.


1 [2] [3] [4]
Odwiedzin :