2020-09-25     Aureli, Kamila, Kleofasa    
Strona główna -> Wycieczki -> 2011/2012

Wieczorem 26 czerwca br. uczniowie kl. III - VI wybrali się do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Nowym Targu na koncert "Góry muzyką malowane". Na scenie usłyszeliśmy utwory tematycznie związane z folklorem ziem górskich.


21 czerwca kl. II odbyła pieszą wycieczkę do Niedzicy. Czas spędziliśmy ciekawie. Płynęliśmy po Jeziorze Czorsztyńskim, grilowaliśmy przy ognisku, śpiewając i bawiąc się wesoło. Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzanie powozowni, spichlerza i zamku w Niedzicy.


19 czerwca kl. II i kl. III z rodzicami i opiekunami: ks. Józefem Bednarczykiem, Panem Wojciechem Kowalczykiem i panią Heleną Janczy odbyły wycieczkę do Inwałdu i Wadowic.


W dniu 13 czerwca uczniowie klasy 4 udali się na wycieczkę do Zatoru. Zwiedzili największy w Polsce Park Ruchomych Dinozaurów, w którym zobaczyli ponad 100 modeli dinozaurów. Niektóre z nich wydawały dźwięki i poruszały się. Nastepnie uczniowie przeszli do Parku Owadów, w którym znajdowało się 11 gigantycznych figur, a wśród nich m. in. mucha, mrówka, biedronka i konik polny.


W dniu 1 czerwca klasa V wybrała się na wycieczkę zaplanowaną z okazji Dnia Dziecka. Wyruszyliśmy o 7.30, aby o godz. 8.15 znaleźć się na szlaku naszej wędrówki, która biegła od Sromowiec Niżnych drogą pienińską do Szczawnicy.


1 czerwca najmłodsza grupa z naszej szkoły wraz ze swoimi wychowawczyniami i księdzem wzięła udział w wycieczce do Zakopanego. W Muzeum Tatrzańskim dzieci obejrzały góralskie zabytkowe sprzęty gospodarstwa domowego, dawne stroje ludowe oraz usłyszały od przewodnika wiele informacji o krajobrazie, florze i faunie naszych Tatr.


Rankiem 31 maja klasa VI wraz ze swoją wychowawczynią Małgorzatą Mosz i opiekunami wyruszyła na szlak turystyczny wiodący przez Szczebel i Przełęcz Glisne na Luboń Wielki. Podejście wydawało się ciężkie, ale wszyscy wytrwale i z zaparciem szliśmy za naszym przewodnikiem, który co jakis czas zatrzymywał się, aby podzielić się z nami różnymi ciekawostkami dotyczącymi Beskidu Wyspowego.


18 maja trzecioklasiści wraz ze swoją wychowawczynią pojechali na wycieczkę do Krakowa do Parku Edukacji Rozwojowej. Na obszarze ponad 2 ha mogli zobaczyć rozmieszczone wokół mapy świata: wioskę afrykańską, papuaski dom na palach, jurtę mongolską, igloo, indiańskie tipi oraz peruwiańska chatę.


8 maja klasa II wraz z rodzicami, księdzem proboszczem oraz z wychowawczynią uczestniczyła w pielgrzymce dziękczynnej do Krakowa.


23 stycznia pierwszaki i zerówkowicze wyjechały do Nowego Targu do MOK-u, gdzie obejrzały baśń muzyczną, której bohaterami byli: czarownica Złośnica, niedźwiadek Miodojadek, trol Szczerbol, Smerfy i św. Mikołaj.


1 [2]
Odwiedzin :