2021-01-20     Fabioli, Miły, Sebastiana    

W ramach projektu: Poznawanie się i integracja społeczeństw "MAŁYCH OJCZYZN" pogranicza polsko - słowackiego mieszkańców Gminy Czorsztyn i Czerwonego Klasztoru dzieci z zespołów "Sromowianie", "Małe Flisoki" i "Flisocek" wystawiły Jasełka.


6 stycznia Koło Gospodyń Wiejskich zorganizowało dla starszych mieszkanców naszej wsi oraz władz lokalnych spotkanie opłatkowe. Wystawiliśmy dla zebranych gości nasze "Pienińskie Jasełka".


22 grudnia podczas szkolnej Wigilii odbyło się premierowe przedstawienie "Pienińskich Jasełek". Dzieci z zespołu wcieliły się w role: Maryi, Świętego Józefa, Pasterzy, Aniołów, Diabłów, Diablika, a nawet Diablicy.


14 listopada w Białym Dunajcu odbył się XI Konkurs Młodyk Tonecników. Wzięło w nim udział 230 uczestników, którzy zaprezentowali się w popisie par solowych i tańca zbójnickiego.


Wraz z początkiem roku szkolnego chęć uczestnictwa w zespole regionalnym wyraziło czworo dzieci z punktu przedszkolnego oraz dwoje z zerówki. Obecnie zespół liczy 21 osób. Spotkania odbywają się w Szkole Podstawowej w Sromowcach Wyżnych w każdy czwartek w godzinach od 16.00 do 18.00.


Odwiedzin :