2021-01-20     Fabioli, Miły, Sebastiana    

Impreza "Wieczór z folklorem", która odbyła się 19 lipca, rozpoczęła się od turnieju piłkarskiego drużyn młodzieżowych o Puchar Wójta. W przerwie meczu zespół "Sromowianie", "Małe Flisoki" oraz zespół słowacki "Flisocek" przed zebranymi gośćmi zaprezentowali wspólny występ.


30 czerwca zespół wystąpił w "Orlim gnieździe" przed dziecmi z rodzin patologicznych. Zaprezentowaliśmy im tańce, śpiew, zabawy pienińskie oraz nasz strój.


13 czerwca Szkoła Podstawowa w Sromowcach Wyżnych organizowała po raz trzeci Święto Szkoły w formie festynu, gdzie po raz drugi publicznie zaprezentował swój repertuar zespół "Sromowianie".


23 kwietnia zespół brał udział w konkursie "III Międzynarodowy Przegląd Folklorystyczny - Zagłębie i Sąsiedzi" w Dąbrowie Górniczej. Był to pierwszy wyjazd na prawdziwa scenę i występ przed szeroką publicznością.


W październiku 2009 roku po przerwie zespół "Sromowianie" wznowił swoją działalność. Instruktorami zespołu zostali Artur Majerczak oraz Marek Piątek, opiekunem została Jadwiga Kobylarczyk. Na pierwsze spotkanie przyszło ponad 40 dzieci. Rozpiętość wiekowa była bardzo duża od dzieci pięcioletnich, aż po uczniów gimnazjum.


Odwiedzin :