2018-07-16     Eustachego, Mariki, Mirelli    

SZKOLNY FESTYN "Z RODZINĄ I SZKOŁĄ BAWMY SIĘ WESOŁO"

W słoneczną majową niedzielę, kilka dni przed Dniem Dziecka, odbył się kolejny już Festyn szkolny "Z rodziną i szkołą bawmy się wesoło"

Plac przy amfiteatrze i boisku wypełnił się kolorowym tłumem gości. Wśród nich byli mieszkańcy naszej miejscowości i turyści, jak zawsze zachwyceni pięknem krajobrazu oraz gościnnością Sromowian. Festyn, który na dobre zagościł w kalendarzu imprez szkolnych, został uroczyście otwarty przez Panią Dyrektor szkoły Joannę Workowską. Powitała ona zaproszonych Gości, na czele z wójtem gminy Czorsztyn - Panem Tadeuszem Wachem, oraz skierowała słowa wdzięczności pod adresem Sponsorów, dzięki którym udało się zorganizować i uatrakcyjnić tegoroczną imprezę.
   Na zebranych w amfiteatrze gości czekało mnóstwo atrakcji. Na scenie odbyły się pokazy talentów uczniów naszej szkoły, popisy wokalne, teatralne i taneczne stanowiły oczywiście gwóźdź programu. Po raz kolejny okazało się, że uczniowie sromowskiej szkoły to niezwykle zdolni młodzi ludzie. Wszystkie występy, począwszy od najmłodszych do najstarszych wzbudziły zachwyt widzów.
    Mogli oni obejrzeć występ Zespołu Góralskiego, posłuchać wierszy autorstwa uczniów, a także utworów muzycznych wykonanych przez grupę młodzieży uczęszczającą na zajęcia z gry na gitarze. W rolę konferansjerów, z dużym powodzeniem wcielili się uczniowie szkoły - Magdalena Groń i Mateusz Kobylarczyk.
    Jednym z punktów programu tegorocznego festynu był rodzinny konkurs wiedzy o Sromowcach Wyżnych, który miał przypomnieć zebranym o Jubileuszu 700-lecia Sromowiec Wyżnych.
   Dzieci bawiły się doskonale, korzystając z kolorowych dmuchań ców, zajadając lody i watę cukrową. Jednak najwięcej radości sprawiła wszystkim możliwość wspólnej zabawy, spędzenia czasu w gronie rodziców i rówieśników. Festyn szkolny to doskonała okazja to tego, aby pobyć razem, połączyć dwie rzeczywistości jakimi są szkoła i dom. Dumni uczniowie prezentowali swoim rodzinom własnoręcznie wykonane prace plastyczne, kolorowe kwiaty, wyklejanki i hafty pienińskie. Wystawa ich prac cieszyła się dużym powodzeniem.
   Wielką przyjemnością dla podniebienia były pyszne domowe ciasta przygotowane przez zapobiegliwe Mamy z rady Rodziców, bez których festyn nie mógłby się o odbyć. Serwowały one zebranym również ciepłe i zimne napoje i dbały o dobrą atmosferę w czasie imprezy. Nieocenione Panie z Koła Gospodyń Wiejskich, jak co roku przygotowały pyszny posiłek. Ich kwaśnica przeszła do historii, jako danie wyjątkowe, a jeden z gości okreslił ją po prostu - niebo w gębieKrótko mówiąc, tegoroczny festyn szkolny zintegrował lokalne środowisko, dając okazję do dobrej zabawy. Jego organizatorzy dziękują wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej wyjątkowe imprezy. (K. J.R)

 więcej zdjęć

Odwiedzin :