2015-01-26     Lutosława, Normy, Pauliny    

Wiadomości

"Niech szczęście i radość w Waszym życiu gości"

21 stycznia w kinie Pieniny odbyło się spotkanie opłatkowe środowisk twórczych miasta i gminy Szczawnica.

więcej zdjęć...
2014-12-19 | SZKOLNA WIGILIA

"Wśród nocnej ciszy posłuchaj głosu łamanego opłatka. To w nim Boże Dziecię zsyła radość, życzliwość i wzajemne zrozumienie na Święta i Nowy Rok..."

więcej zdjęć...
2014-12-14 | JESIEŃ W POEZJI

Uczniowie klas 0-III recytowali piękne wiersze o jesieni znanych polskich autorów.

Z biegiem lat wiele dawnych zwyczajów, obrzędów, praktyk ulega zapomnieniu. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, że kultura ludowa to nasze bogactwo, spuścizna po dawnych pokoleniach.

2014-12-11 | SMACZNE KANAPKI

W trosce o zdrowe odrzywianie,dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowały pyszne witaminowe kanapki.

W dniu 25 listopada obchodzony jest na świecie Dzień Pluszowego Misia.

5 grudnia bieżącego roku szkolnego klasa szósta wybrała sie ze swoimi opiekunami na basen do Bukowiny Tatrzańskiej. Na miejscu szóstoklasiści skorzystali z licznych atrakcji basenu. Nie zabrakło również dobrego humoru i szerokiego uśmiechu na twarzach.

W roku szkolnym 2014/2015 klasa szósta kontynuuje swój udział w programie pt. "Mam kota na punkcie mleka", którego celem jest zachęcenie dzieci do picia mleka i spożywania produktów mlecznych.

Końcem listopada bieżącego roku Samorząd Uczniowski z opiekunem wraz z koordynatorem projektu "Moja przygoda z angielskim", realizowanego w ramach programu English Teaching, zorganizowali w szkole Dzień Świętego Andrzeja połączony z zabawami andrzejkowymi.

Okres przed Bożym Narodzeniem to czas wzmożonych zakupów i domowych porządków. Czas ten może być również wykorzystany kreatywnie - i tak go wykorzystali niektórzy uczniowie z naszej szkoły.

Biblioteka szkolna w tym roku nawiązała współpracę z Biblioteką Uniwersytecką we Wrocławiu. Otrzymaliśmy 62 nowe książki dla młodszych dzieci.

13 listopada w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu dwie uczennice klasy IV: Anna Dębska i Marta Kowalczyk odebrały nagrody za piękne prace plastyczne.

Aktualności

Odwiedzin :