2015-03-05     Aurory, Fryderyka, Oliwii    

Wiadomości

"Coby syćka wiedzieli, jako w tobie siła. Kielo tobom mozno pedzieć, kielo wyśpiewać" - to słowa Wandy Kościelniak-Czubernatowej podkreślające wartość gwary, mowy ojców i naszej.

2015-02-15 | FERIE TUŻ, TUŻ

„Piękna zima wiele zabaw z sobą niesie. Na saneczkach zaraz w bajkę nas przeniesie. Lecz czy zawsze taka bajka kończy się szczęśliwie?...."

Dzień 12 lutego był w naszej szkole Dniem Wszystkich Kolorów Świata, podczas którego podsumowaliśmy realizowany w szkole światowy projekt edukacyjny UNICEF pt. "Wszystkie Kolory Świata".

4 lutego 2015 r. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu "Żyj zdrowo".

25 stycznia w naszym kościele odbył się po raz kolejny konkurs kolęd.

Klasa I wzięła udział w konkursie plastyczno - czytelniczym "Moja ulubiona książka".

Księgozbiór biblioteki szkolnej został wzbogacony o 32 pozycje książkowe w języku angielskim. Książki te zostały zakupione dzięki realizacji projektu „Moja przygoda z angielskim” realizowanego w ramach programu English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

"Niech szczęście i radość w Waszym życiu gości"

21 stycznia w kinie Pieniny odbyło się spotkanie opłatkowe środowisk twórczych miasta i gminy Szczawnica.

Szóstego stycznia, w święto Trzech Króli, uczniowie z zespołu regionalnego, koła teatralnego i muzycznego pod kierunkiem swoich opiekunów wystąpili w Sromowskiej Izbie Regionalnej.

2014-12-19 | SZKOLNA WIGILIA

"Wśród nocnej ciszy posłuchaj głosu łamanego opłatka. To w nim Boże Dziecię zsyła radość, życzliwość i wzajemne zrozumienie na Święta i Nowy Rok..."

W naszej szkole odbyły się dwa spektakle profilaktyczne. Jeden dla grupy młodszej, drugi- dla klas IV - VI. Jak zwykle nie zabrakło humoru, śmiechu, ale i przesłania płynącego do naszych uczniów.

2014-12-14 | JESIEŃ W POEZJI

Uczniowie klas 0-III recytowali piękne wiersze o jesieni znanych polskich autorów.

Z biegiem lat wiele dawnych zwyczajów, obrzędów, praktyk ulega zapomnieniu. Wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę, że kultura ludowa to nasze bogactwo, spuścizna po dawnych pokoleniach.

2014-12-11 | SMACZNE KANAPKI

W trosce o zdrowe odrzywianie,dzieci z oddziału przedszkolnego, przygotowały pyszne witaminowe kanapki.

Aktualności

Odwiedzin :