2015-03-31     Balbiny, Kamila, Kornelii    

Wiadomości

W dniu 12 marca w Maniowach odbyły sie finał  Gminnego Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

20 marca 2015 roku uczniowie klas IV - VI wybrali się ze swoimi wychowawcami w podróż do Krakowa, by zacząć swoją przygodę z historią...

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w szkolnym konkuesie czytelniczym pod hasłem "W każdej szkole są książkowe mole".

9 sycznia 2015 roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy w klasie II ze znajomości lektury "Doktor Dolittle i jegozwierzeta".

2015-03-11 | DZIEŃ KOBIET
więcej zdjęć...
2015-03-10 | KONKURS ŚWIETLIK

23 uczniów z klas 4- 6 bierze udział w VII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Swoją przygodę z konkursem rozpoczęli wykonywaniem różnych doświadczeń.

W dniu 10.03.2015 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone XXXVIII eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nie po raz pierwszy spotkaliśmy się na uroczystości szkolnej z cyku „Powrót do korzeni”. Uroczystości te organizowane są co roku od ponad dziesięciu lat. Nawiązują do kultury i tradycji naszych przodków. Termin „Powrót o korzeni” ma znaczenie symboliczne. Zgonie z prawami przyrody roślina żyje głównie dzięki korzeniom czerpiącym życiodajne soki z ziemi. Podobnie jest z człowiekiem, który tylko wtedy może osiągnąć pełnię swej wartości, gdy posiada określoną kulturę, przeszłość, tradycję, pamięta o niej i potrafi przekazać ją następnym pokoleniom.

"Coby syćka wiedzieli, jako w tobie siła. Kielo tobom mozno pedzieć, kielo wyśpiewać" - to słowa Wandy Kościelniak-Czubernatowej podkreślające wartość gwary, mowy ojców i naszej.

2015-02-15 | FERIE TUŻ, TUŻ

„Piękna zima wiele zabaw z sobą niesie. Na saneczkach zaraz w bajkę nas przeniesie. Lecz czy zawsze taka bajka kończy się szczęśliwie?...."

Dzień 12 lutego był w naszej szkole Dniem Wszystkich Kolorów Świata, podczas którego podsumowaliśmy realizowany w szkole światowy projekt edukacyjny UNICEF pt. "Wszystkie Kolory Świata".

4 lutego 2015 r. odbyło się podsumowanie Gminnego Konkursu "Żyj zdrowo".

25 stycznia w naszym kościele odbył się po raz kolejny konkurs kolęd.

Klasa I wzięła udział w konkursie plastyczno - czytelniczym "Moja ulubiona książka".

Księgozbiór biblioteki szkolnej został wzbogacony o 32 pozycje książkowe w języku angielskim. Książki te zostały zakupione dzięki realizacji projektu „Moja przygoda z angielskim” realizowanego w ramach programu English Teaching, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.

Aktualności

Odwiedzin :