2014-04-16     Bernarda, Biruty, Erwina    

Wiadomości

1. Bandyk Tobiasz Piotr 2. Bańkosz Adam Mateusz 3. Bochniak Kacper 4. Ciężobka Anna Maria 5. Dębski Bartłomiej 6. Dębski Rafał Zbigniew 7. Gubała Zuzanna Anna 8. Jabłoński Jakub Tomasz 9. Jan...

28 marca br. uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych Kamil Górecki uczestniczył w finale konkursu matematycznego, który odbył się w Warszawie w Akademii Finansów i Biznesu VISTULA.

W lutym bieżącego roku klasy I -V naszej szkoły przystapiły do Programu Porcja Pozytywnej Energii, którego patronami są  m. in. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Fundacja "Wybieram Zdrowie", Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiaklię "Przekreślony Kłos". Program jest  realizowany w szkołach podstawowych na terenie całego kraju z inicjatywy marki Crispy Natural.

Uczniowie z klasy III w ramach realizacji treści z zakresu ,,Dbamy o zdrowie”, wykonywali mini kanapeczki – przekąski ze zdrowych i wartościowych produktów.

27 marca uczniowie: Piotr Pierwoła kl. I, Marcelina Kołodziej kl. II, Mateusz Kobylarczyk kl. III oraz Katarzyna Mąka, reprezentowali naszą szkołę i zespół "Sromowianie" na XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Osadzie Turystycznej w Kluszkowcach.

W pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie ,,wybrali”się w daleką podróż do Chin, a stało się to dzięki podróżnikowi Samuelowi Kempskiemu, który po raz drugi odwiedził naszą szkołę, na zaproszenie pani dyrektor Beaty Marek. 

,,Pierwszy obudził się pierwiosnek, potem chochoły spadły z róż. Śpiewa skowronek wita wiosnę...”


,,Miłuj bracie rodzonom ziymie, chodźby płonom była, łona twojom rodzicielkom, łona cie zrodziła... .”


W dniu 18 marca po raz kolejny w ramach Internetowego Teatru dla szkół uczniowie klas 0 - III obejrzeli na żywo spektakl pt: "Kot w butach" z Gliwickiego Teatru Muzycznego.


Zapraszamy na stronę "Przygoda z angielskim", która powstała, aby uatrakcyjniać naukę języka obcego i zamieniać ją w ciekawą przygodę. Strona przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym, w szczególności dla tych, które chcą poćwiczyć i utrwalić poznany materiał językowy lub pragną samodzielnie wzbogacać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności językowe.

W styczniu bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Mam kota na punkcie mleka", którego inicjatorami są Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

10 stycznia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych przystąpili do międzynarodowego konkursu matematycznego „PANGEA 2014”. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.

11 marca 2014 roku klasy IV - VI wyjechały do Nowego Targu, aby obejrzeć musical "Wśród bogów Olimpu" przygotowany przez Teatr Cracovia.

2014-03-11 | "MAGIA TEATRU"

W czasie cyklu zajęć o teatrze uczniowie klasy II poznali pracę reżysera, aktora, suflera oraz innych osób pracujących w teatrze.

Etap szkolny turnieju odbył się 12 marca 2014 roku. Wzięło w nim udział ośmiu uczniów klas V - VI.

Aktualności

Odwiedzin :