2014-04-24     Bony, Horacji, Jerzego    

Wiadomości

2014-04-23 | WYCIECZKA DO BOCHNI

Dnia 11 kwietnia drugoklasiści odwiedzili kopalnię soli.

2014-04-22 | ŻONKILOWA KARTKA

Nadzieja jest najcenniejszą towarzyszką życia

                                           /Jean Paul Sartre/


2014-04-22 | SPEKTAKL
...
1. Bandyk Tobiasz Piotr 2. Bańkosz Adam Mateusz 3. Bochniak Kacper 4. Ciężobka Anna Maria 5. Dębski Bartłomiej 6. Dębski Rafał Zbigniew 7. Gubała Zuzanna Anna 8. Jabłoński Jakub Tomasz 9. Jan...

28 marca br. uczeń kl. VI Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych Kamil Górecki uczestniczył w finale konkursu matematycznego, który odbył się w Warszawie w Akademii Finansów i Biznesu VISTULA.

W lutym bieżącego roku klasy I -V naszej szkoły przystapiły do Programu Porcja Pozytywnej Energii, którego patronami są  m. in. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu, Fundacja "Wybieram Zdrowie", Stowarzyszenie Osób Chorych na Celiaklię "Przekreślony Kłos". Program jest  realizowany w szkołach podstawowych na terenie całego kraju z inicjatywy marki Crispy Natural.

Uczniowie z klasy III w ramach realizacji treści z zakresu ,,Dbamy o zdrowie”, wykonywali mini kanapeczki – przekąski ze zdrowych i wartościowych produktów.

27 marca uczniowie: Piotr Pierwoła kl. I, Marcelina Kołodziej kl. II, Mateusz Kobylarczyk kl. III oraz Katarzyna Mąka, reprezentowali naszą szkołę i zespół "Sromowianie" na XIV Gminnym Konkursie Recytatorskim, który odbył się w Osadzie Turystycznej w Kluszkowcach.

W pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie ,,wybrali”się w daleką podróż do Chin, a stało się to dzięki podróżnikowi Samuelowi Kempskiemu, który po raz drugi odwiedził naszą szkołę, na zaproszenie pani dyrektor Beaty Marek. 

,,Pierwszy obudził się pierwiosnek, potem chochoły spadły z róż. Śpiewa skowronek wita wiosnę...”


,,Miłuj bracie rodzonom ziymie, chodźby płonom była, łona twojom rodzicielkom, łona cie zrodziła... .”


W dniu 18 marca po raz kolejny w ramach Internetowego Teatru dla szkół uczniowie klas 0 - III obejrzeli na żywo spektakl pt: "Kot w butach" z Gliwickiego Teatru Muzycznego.


Zapraszamy na stronę "Przygoda z angielskim", która powstała, aby uatrakcyjniać naukę języka obcego i zamieniać ją w ciekawą przygodę. Strona przeznaczona jest dla dzieci w wieku szkolnym, w szczególności dla tych, które chcą poćwiczyć i utrwalić poznany materiał językowy lub pragną samodzielnie wzbogacać swoją wiedzę i rozwijać umiejętności językowe.

W styczniu bieżącego roku nasza szkoła przystąpiła do projektu "Mam kota na punkcie mleka", którego inicjatorami są Polska Izba Mleka wraz z Polską Federacją Hodowców Bydła i Producentów Mleka.

10 stycznia 2014 r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Sromowcach Wyżnych przystąpili do międzynarodowego konkursu matematycznego „PANGEA 2014”. Organizatorem konkursu jest Międzynarodowe Gimnazjum nr 51 i Liceum Ogólnokształcące Meridian oraz Vistula University w Warszawie.

Aktualności

Odwiedzin :