2015-04-25     Jarosława, Marka, Wiki    

Wiadomości

W dniu 23.04. (czwartek) uczniowie z klas IV-VI pod kierunkiem pani Alicji Fryc - Klag przygotowali akademię z okazji Swiatowego Dnia Ziemi.

20 kwietnia w Krakowie na obiektach Hutnika odbył się mecz piłkarski w ramach XV Turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

W kolejnej edycji konkursu recytatorskiego "Nad wodą wielkąi czystą" nasi uczniowie zaprezentowali teksty literackie i w gwarze.

Wiosna to czas kiedy przyroda budzi się do życia, rozkwitają kwiaty, ptaki przylatują z ciepłych krajów. Świat z dnia na dzień robi się kolorowy.

31 marca podsumowano szkolny konkurs na napiękniejszą pisankę. Jury oceniało samodzielność wykonania, wkład pracy oraz pomysłowość i estetytkę jajek wielkanocnych.

31 marca 2015 roku uczniowie kl II i III wyruszyli na wycieczkę do Zakopanego. Odwiedzili Teatr Witkiewicza uczestnicząc w ciekawych warsztatach teatralnych.

W dniu 12 marca w Maniowach odbyły sie finał  Gminnego Konkurs Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

20 marca 2015 roku uczniowie klas IV - VI wybrali się ze swoimi wychowawcami w podróż do Krakowa, by zacząć swoją przygodę z historią...

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów do udziału w szkolnym konkuesie czytelniczym pod hasłem "W każdej szkole są książkowe mole".

9 sycznia 2015 roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs czytelniczy w klasie II ze znajomości lektury "Doktor Dolittle i jegozwierzeta".

2015-03-11 | DZIEŃ KOBIET
Święto Dzień Kobiet - uczczono w szkole uroczystym apelem. Były wiersze, piosenki niezabrakło również  kwiatów. więcej zdjęć...
2015-03-10 | KONKURS ŚWIETLIK

23 uczniów z klas 4- 6 bierze udział w VII Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Swoją przygodę z konkursem rozpoczęli wykonywaniem różnych doświadczeń.

W dniu 10.03.2015 roku w naszej szkole zostały przeprowadzone XXXVIII eliminacje środowiskowe do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Nie po raz pierwszy spotkaliśmy się na uroczystości szkolnej z cyku „Powrót do korzeni”. Uroczystości te organizowane są co roku od ponad dziesięciu lat. Nawiązują do kultury i tradycji naszych przodków. Termin „Powrót o korzeni” ma znaczenie symboliczne. Zgonie z prawami przyrody roślina żyje głównie dzięki korzeniom czerpiącym życiodajne soki z ziemi. Podobnie jest z człowiekiem, który tylko wtedy może osiągnąć pełnię swej wartości, gdy posiada określoną kulturę, przeszłość, tradycję, pamięta o niej i potrafi przekazać ją następnym pokoleniom.

"Coby syćka wiedzieli, jako w tobie siła. Kielo tobom mozno pedzieć, kielo wyśpiewać" - to słowa Wandy Kościelniak-Czubernatowej podkreślające wartość gwary, mowy ojców i naszej.

Aktualności

Odwiedzin :